Nagehan Alçı: Şu konjonktürde Yılmaz Güney’e başlayan saldırı kampanyasının sebebi Kürt olması

Yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümünde oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın yorumu üzerine başlayan kadına şiddet tartışmalarına Habertürk yazarı Nagehan Alçı da katıldı. Alçı, Güney’in “Kürt olduğu için hedef alındığını” iddia etti. 

Derna’da meydana gelen sel felaketini takip etmek için gittiği Libya’da tartışmaları izlediğini belirten Alçı, mevcut durumda Güney hakkında yapılan eleştirilerin gerekçesinin etnik kökeni olduğunu öne sürdü.

X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda “Şiddet konusunda aleyhine yazılanlar doğru. Bunlar defalarca da yazıldı” diyen Alçı, “Fakat şu konjonktürde Güney’e Farah Zeynep’le başlayan saldırı kampanyasının sebebi Güney’in Kürt olması. Olayın özü bu” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Yazar Murathan Mungan, Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümünde “Yılmaz Güney’in ölümünün 37. yılı. İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı” paylaşımı yaptı.

Mungan’a sosyal medya üzerinden yanıt veren Farah Zeynep Abdullah, “Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği shjs ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim” ifadelerini kullandı. 

Bu ifadelere tepki gösteren Yılmaz Güney’in ailesi ise “Her türlü kanuni hakkımızı kullanacağız” dedi. 

TIKLAYIN – Güney ailesinden Farah Zeynep Abdullah’a cevap: Şiddetin ve kötülüğün gerçek sahiplerine söz yükseltemediğini görüyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir