Osman Kavala’dan Yargıtay’ın kararına yanıt var

Yargıtay iki gün önce, sekiz sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala’nın ağırlaştırılmış müebbet, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku’nun 18’er yıl hapis cezasını onadı.

Kavala, bununla ilgili bir mesaj yayınlandı.

Kavala’ya Özgürlük hesabından paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Yargıtay’ın onama kararı, hukuk ilkelerine ve insan hayatına değer vermeyen bir anlayışın ürünüdür. Bu karar, delil olmadan insanları mahkum etmenin yargıda norm haline geldiğinin en çarpıcı göstergesi olmuştur.”

AVRUPA KONSEYİ’NDE OSMAN KAVALA İÇİN ÖZEL OTURUM DÜZENLENECEK

AKPM Yargıtay’ın, Osman Kavala ile ilgili kararı onamasına tepki gösterirken, AKPM’nin 9-13 Ekim’de genel kurul toplantılarında bu konuda özel bir oturum düzenlemek için hazırlandığı bildirildi.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Yargıtay’ın, Gezi Parkı gösterileri nedeniyle yargılanan Osman Kavala ile ilgili kararı onamasına tepki gösterirken, AKPM’nin 9-13 Ekim’de genel kurul toplantılarında bu konuda özel bir oturum düzenlemek için hazırlandığı bildirildi. Özel oturumda Kavala’nın mahkûmiyeti “acil konular gündeminde” ele alınacak.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Yargıtay’ın, Gezi Parkı gösterileri nedeniyle yargılanan Osman Kavala ile ilgili kararı onamasına tepki gösterirken, AKPM’nin 9-13 Ekim’de genel kurul toplantılarında bu konuda özel bir oturum düzenlemek için hazırlandığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir