Ripple CTO’su Uyardı: Dikkat Edin, Bu Altcoin Rug Pull!

Ripple CTO’su David Schwartz, kripto analisti Bitboy’un altcoin projesinin rug pull dolandırıcılığı olduğunu kabul etti.

Bitboy, bu altcoin ile rug pull hazırlıyor

Bitboy Crypto olarak bilinen ünlü kripto fenomeni ve analisti Ben Armstrong, son hamlesiyle eleştiri topluyor. 1 milyon takipçili fenomen, 10 Mayıs’ta yeni bir meme token olan BEN Coin’in proje ekibine katılacağını duyurdu. Kendisi son zamanlarda bu tür kriptoları sık sık pazarlıyor.

Ripple (XRP) Blockchain baş teknoloji sorumlusu (CTO) David Schwartz, Armstrong’un son hamlesini yorumladı. Dün Twitter’dan BEN projesinin bir rug pull olduğunu söyledi. Bu dolandırıcılık türü, yatırımcıları kazançlı gibi görünen yeni bir projeye çekip sonra tüm parayla kaçmayı ifade eder.

https://twitter.com/SirClownSniper/status/1656374397513486362

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere geçen yıldan bu yana sayısız rug pull girişimi yaşandı. Özellikle, DeFi piyasası bu tür dolandırıcılıklara ev sahipliği yapıyor. Bu eylem, altcoin fiyatları üzerinde yıkıcıdır.

Ripple CTO’su, Bitboy’un duyurusuna tepki gösteren isimlerden biri oldu. Bitboy, 9 Mayıs’ta BEN isimli yeni projeye katıldığını duyurdu. Bunu takiben, Schwartz, “Gelecekte rug pull olacağını mı kastediyorsunuz? Yoksa Bitboy’un takıma katılmasının başlı başına bir rug pull olduğunu mu kastediyorsunuz? Çünkü kesinlikle katıldığım şeylerden biri.”

Ripple ve Dogecoin yöneticileri tepki gösterdi

Ripple CTO’su Bitboy’in desteklediği BEN coin’de gelecek görmüyor. Ayrıca, Dogecoin’in (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus da Armstrong’un duyurusundan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Markus, bir tweet’te, Armstrong’un kendisinin ve Ben adını yanıtlayan diğer iki kişinin projeyi yönetecek “Üç Bilge Ben” ekibini oluşturacağını açıklamasının ardından güncellemeyi “oldukça yetersiz” olarak nitelendirdi. Markus’un yanıtı birçok tepkiye yol açtı. Bazı insanlar BEN coin’in sonunda sıfıra düşerse Armstrong’a dava açılması çağrısı yaptı.

Bu arada, Bitboy’un SEC ile davalı olduğuna yer verelim. Kripto fenomeni, gizlice FTX’i desteklemekle suçlanıyor. Dahası BitBoy, dava hakkında “oldukça heyecanlı” olduğunu söylemişti.

Bu tarihte Twitter’dan, “Davacılara ve olaya karışan avukatlara karşı dava açtığımda, sonunda benim FTX ile hiçbir zaman anlaşmam olmadığını kesin olarak kanıtlayabileceğiz. Bu, SBT’nin yıllar sürmesinden bu yana herhangi birinin kazandığı en kolay para olacak” demişti.

Bitboy kendine güveniyor

Armstrong’a göre, projenin birincil amacı, kriptonun benimsenmesini ve kullanılmasını teşvik etmek. Bu doğrultuda, BEN coin, meme ekonomisinin temelini oluşturacak. Armstrong, BEN çevresindeki mevcut topluluğa olan hayranlığını dile getirdi. Daha olumlu değişiklikler getirmek için işbirliği yapacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir