Sevilay Yılman Habertürk’ten Ayrıldı! Veda Yazısında Dikkat Çeken İfadeler

Gazeteci Sevilay Yılman, Habertürk’ten ayrıldığını ve mesleğine ‘bağımsız gazeteci’ olarak devam edeceğini duyurdu.

Yılman, ayrılmaması için kurum temsilcilerinin kendisine çok ısrar ettiğini ancak sosyal medyada paylaşım yaparken Habertürk’ün kurallarına uygun davranmakta zorlandığını belirtti.

Yılman, paylaşımları nedeniyle insan kaynakları tarafından uyarıldığını da belirterek şöyle devam etti: “Bu süreçte tarafı olduğum Millet İttifakı’na açık destek verirken Habertürk’ün kurumsal kimliğinin sorumluluğunu üzerimde taşımak istemiyorum.”

Yılman bugünkü köşesinde ayrıca şu ifadeleri kullandı: ‘Sosyal medya hesaplarımda, özellikle de kendime ait Youtube hesabımda çok aktif bir biçimde serbest gazetecilik yapacağım. Özellikle medya, yargı, ticaret ve siyaset denkleminin ombudsmanı olacağım. Lütfen bundan emin olun.’

Sevilay Yılman son olarak hükümete yakın Hürriyet Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’la sert bir polemiğe girmişti.

Ahmet Hakan’ın kendisine ‘Gazeteci değil‘ demesine sinirlenen Yılman,  ‘Zira gazeteciliğin nasıl yapıldığını ben ona ta Sabah Gazetesi’nde iken askerden muaf olduğu çürük raporu hikayesini belgeleri ile yazarak göstermiştim‘ diyerek tepki göstermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir