Xiaomi 14 serisi 12GB RAM ile başlayacak!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olarak bilinen Xiaomi 14 serisinin yakında tanıtılması bekleniyor. Bu yeni model, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini kullanan ilk akıllı telefon olacak. Xiaomi, geçmişte de birçok kez Qualcomm’un en yeni yonga setlerini ilk kullanan marka olmuştu.

Bu telefonların en dikkat çekici özelliği ise RAM kapasitesi olacak. Önceki modellerde başlangıç olarak 8GB RAM ile gelirken, yeni Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro modelleri 12GB RAM ile piyasaya sürülecek. Bu bilgi, güvenilir bir duyumcu olan Digital Chat Station’dan geldi. Ancak ne yazık ki, bu telefonların en yüksek RAM kapasitesi hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Fakat daha önce Digital Chat Station, Xiaomi 14 Pro modelinin 512GB ve 1TB depolama seçenekleriyle sunulacağını belirtti.

Xiaomi 14 serisi 12GB RAM ile başlayacak!

Aynı duyumcu, Xiaomi 14 serisinin üretimine Ağustos’un sonunda başlandığını ve bu hafta üretim miktarının yüzde 60 artırıldığını belirtti. Üretim miktarının gelecekte daha da artırılması bekleniyor.

Daha önce sızan özelliklere göre, Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro modellerinin düz ekranlı olacağı söyleniyor. Pro modelde ise çerçevesiz bir ekran ve iPhone 15 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ta olduğu gibi titanyum alaşımlı bir çerçeve bulunacak.

Bu telefonlar, Kasım ayının ilk ya da ikinci haftasında tanıtılması planlanıyor. Çin’deki Single’s Day (Çift Onbir) indirim sezonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir